ارزش بازی‌های رایگان سرویس پلی استیشن پلاس در سال 2021 بیش از 1400 دلار است

پلی استیشن پلاس

وب سایت Polygon به تازگی گزارشی منتشر کرده که با استناد به آن در سال 2021 در مجموع 40 بازی با ارزش حدودا 1400 دلار در قالب بازی‌های رایگان سرویس پلی استیشن پلاس در اختیار کاربران قرار گرفته است.

شرکت سونی همواره هوای کاربران سرویس اشتراکی خود موسوم به پلی استیشن پلاس را داشته است. این شرکت از مدت‌ها پیش به صورت ماهانه زمینه تجربه رایگان آثار مختلفی را برای مشترکین سرویس PS Plus فراهم کرده است. با عرضه کنسول پلی استیشن 5 شرایط کمی تغییر کرد و شرکت Sony مجموعه‌ای از بازی‌های مشهور خود را در قالب PlayStation Plus Collection در دسترس دارندگان کنسول PS5 قرار داده است. وب‌سایت Polygon با بررسی آثاری که در سال 2021 به صورت رایگان در اختیار اعضای سرویس پلی استیشن پلاس قرار گرفته‌اند، گزارشی منتشر کرده که بر‌اساس آن شرکت سونی به میزان 1400 دلار در هزینه‌های بازیکنان صرفه‌جویی کرده است.

اعضای وب‌سایت Polygon در گزارش خود نه تنها قیمت بازی‌های ماهانه سرویس PS Plus را بررسی کرده‌اند، بلکه قیمت آن در خرده‌فروشی‌ها و عملکرد‌شان در جلب نظر منتقدین را نیز بررسی کرده‌اند. بر این اساس، در مجموع 40 بازی مختلف با قیمت متوسط 35 دلار به ازای هر بازی را به کاربران سرویس پلی استیشن پلاس ارائه کرده است. همچنین به طور میانگین بازی‌ها 1.4 سال پس از عرضه به عنوان بازی رایگان ماهانه سرویس Playstation Plus در دسترس قرار می‌گیرند.

قدیمی‌ترین بازی ارائه شده در سرویس پلی استیشن پلاس، بازی Mortal Kombat X است که پس از گذشت 6.5 سال از زمان عرضه به جمع بازی‌های رایگان سرویس مذکور اضافه شد. این بازی در ماه اکتبر در اختیار مشترکین سرویس PS Plus قرار گرفت. دومین بازی قدیمی سرویس مذکور در سال میلادی جاری، بازی واقعیت مجازی Farpoint بوده که با فاصله 3.8 ساله از زمان انتشار، در ماه مارس به پلی استیشن پلاس اضافه شده است. بازی‌های Remnant: From the Ashes و Knockout City حکم جدید‌ترین بازی‌های سرویس Playstation Plus را دارند که تنها پس از گذشت 0.5 سال از زمان انتشار در دسترس مشترکین این سرویس قرار گرفته‌اند.

بازی Final Fantasy 7 Remake

بازی فاینال فانتزی 7 ریمیک موفق‌ترین بازی رایگان پلی استیشن پلاس

بازی‌های Tennis World Tour 2 و Predator: Hunting Grounds با امتیاز 56 در متاکریتیک، ضعیف‌ترین آثاری هستند که در طول سال 2021 از طریق سرویس PS Plus در اختیار بازیکنان قرار گرفته‌اند. در مقابل بازی Final Fantasy 7 Remake با امتیاز 87، بالاترین امتیاز را در بین بازی‌های رایگان سرویس پلی استیشن پلاس در سال میلادی جاری به خود اختصاص داده است.

از بین 40 بازی که شرکت سونی در اختیار کاربران سرویس PS Plus قرار داده، تنها پنج بازی جزو آثار تولیدی استودیو‌های پلی استیشن و انحصاری پلتفرم‌های پلی استیشن محسوب می‌شود. پس از سونی، شرکت الکترونیک آرتز با چهار بازی بیشترین سهم را از آثار سرویس پلی استیشن پلاس در اختیار دارد. اگر‌چه بازی‌های این شرکت پیش از این در قالب سرویس EA Play در دسترس بازیکنان قرار گرفته بودند.

نکته حائز اهمیت این بوده که هیچ‌یک از بازی‌های رایگان پلی استیشن پلاس در سال 2021، در قالب سرویس رقیب آن یعنی ایکس باکس لایو گلد در اختیار کاربران کنسول‌های ایکس باکس قرار نگرفته است. با این حال سرویس ایکس باکس گیم پس حاوی تعدادی از آن‌ها از جمله بازی‌های A Plague Tale: Innocence ،Greedfall و Mortal Shell است. همچنین سه بازی Greedfall ،Stranded Deep و Virtua Fighter 5 Ultimate Showdown را می‌توانید از طریق سرویس Playstation Now تجربه کنید.

نظر شما در مورد بازی‌های رایگان ماهیانه سرویس PS Plus چیست؟ آیا بازی‌های این سرویس نظر شما را به خود جلب کرده‌اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Polygon

امتیاز شما
تاریخ : 6 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان