بازی Cyberpunk 2077 به پر‌فروش‌ترین اثر استیم در سال 2021 تبدیل شد

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 انتشار موفقی نداشته و با مشکلات متعددی رو‌به‌رو بوده که تجربه بسیاری از بازیکنان را به نابودی کشانده است. با این وجود استقبال بازیکنان از این اثر باعث شده که بازی سایبرپانک 2077 به پرفروش‌ترین اثر سال 2021 در فروشگاه استیم تبدیل شود.

فروشگاه Steam یکی از مشهور‌ترین و محبوب‌ترین مراجع خرید بازی برای پلتفرم کامپیوتر است. این فروشگاه میلیون‌ها کاربر دارد که روزانه مبالغ بالایی را برای خرید و دریافت آثار مختلف صرف می‌کنند. با نزدیک شدن به پایان سال، فروشگاه استیم اقدام به لیست بهترین‌های خود کرده است. در این لیست شاهد بخش‌هایی از جمله بهترین بازی‌های دسترسی پیش از موعد و آثاری با بیشترین ساعات تجربه هستیم. اما مهم‌ترین بخش این لیست، بخش پر‌فروش‌ترین بازی‌های فروشگاه Steam در سال 2021 است.

بر این اساس بازی Cyberpunk 2077 توانسته است به پر‌فروش‌ترین اثر استیم در سال 2021 تبدیل شود. این محصول استودیو CD Projekt Red با مشکلات بسیاری رو‌به‌رو بود و آنطور که انتظار می‌رفت موفق عمل نکرد. حتی مشکلات متعدد باعث شد که بازی سایبرپانک 2077 برای مدتی از فروشگاه‌ها حذف شود. اما هایپ بالای بازی سایبرپانک 2077 به همراه نمایش‌های هیجان‌انگیز و سابقه درخشان استودیو سی دی پراجکت رد، باعث شدند که به بازیکنان بسیاری به این اثر روی خوش نشان دهند.

در بالای جدول‌های فروش، بازی‌هایی همچون New World ،Valheim و Naraka: Bladepoint قرار دارند که حتی پس از کسب در‌آمد از فروش اولیه، به روش‌های مختلف همچنان در‌آمدزایی می‌کنند. با این حال بازی Cyberpunk 2077 توانست لقب موفق‌ترین بازی از نظر در‌آمد را در اختیار بگیرد. این امر از آن جهت حائز اهمیت است که بر‌خلاف بازی‌هایی همچون بازی New World، خرید یکباره بازی سایبرپانک 2077 کفایت می‌کند. علاوه بر بازی‌های ذکر شده بالا، جدول پر‌فروش‌ترین بازی‌های استیم حاوی آثاری همچون Resident Evil Village و Age of Empires 4 بوده که هر دوی آن‌ها مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته‌اند. حضور بازی Cyberpunk 2077 در بین آثار موفق و پر‌فروش سال 2021 بدون شک برای شرکت سی دی پراجکت خبری خوش است. همچنین بر‌خورداری از 200 هزار بازیکن همزمان، دستاوردی چشمگیر است که نشان از محبوبیت بالای اثر مذکور دارد.

بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 رکورد 200 هزار بازیکن همزمان را ثبت کرده است

سال 2021 دوران به شدت سخت و دشواری برای بازی Cyberpunk 2077 بود. شکست این اثر در خلق تجربه‌ای بی‌نقص و باز‌پرداخت مبالغ پرداخت شده از سوی بازیکنان برای خریداری این اثر، در نهایت باعث ضرر 51 میلیون دلاری شرکت CD Projekt شد. همچنین استودیو سی دی پراجکت رد روی آپدیت نسل بعد کنسول‌های پلی استیشن و ایکس باکس کار کرده و تلاش خود را به کار بسته تا آن را هر چه زودتر منتشر کند. همچنین اگر امیدوار هستید تا در قالب سرویس‌های اشتراکی از جمله Playstation Now و ایکس باکس گیم پس بازی Cyberpunk 2077 را تجربه کنید، چندان به این امر امیدوار نباشید.

بازی سایبرپانک 2077 هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کامپیوتر و گوگل استیدیا قابل تجربه است. انتظار می‌رود که نسخه مربوط به کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در سال میلادی آینده در دسترس قرار بگیرد.

آیا اقدام به خریداری بازی Cyberpunk 2077 از فروشگاه استیم کرده‌اید؟ نظر شما در مورد تبدیل شدن این اثر به پر‌فروش‌ترین بازی استیم در سال 2021 چیست؟ آیا اتنظار این دستاورد را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: VG247

امتیاز شما
تاریخ : 7 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان