مایکروسافت به یکی از بزرگترین ناشرین فروشگاه استیم تبدیل شد

بازی های مایکروسافت در فروشگاه استیم

بر اساس گزارشی که استیم از عملکرد آثار منتشر شده روی این فروشگاه ارائه کرده، بازی‌های شرکت مایکروسافت عملکرد خیره‌کننده‌ای داشته و در بین پر‌فروش‌ترین بازی‌ها قرار گرفته‌اند.

سال 2021 به روز‌های پایانی خود رسیده و در آستانه آغاز سال 2022 هستیم. به همین دلیل بسیاری از فعالین حوزه بازی‌های ویدیویی اقدام به انتشار گزارشات عملکرد خود در سال جاری کرده‌اند که در قالب آن‌ها می‌توانید اطلاعات مهمی از موفقیت یا شکست بازی‌های مهم یا آثار محبوب‌تان را به دست بیاورید. فروشگاه استیم که میلیون‌ها کاربر و فروش میلیون‌ها اثر مختلف آن را به مهم‌ترین پلتفرم عرضه بازی‌های کامپیوتر تبدیل کرده، یکی از این دست فعالین صنعت ویدیو گیم بوده که اقدام به انتشار گزارش بهترین و بزرگترین آثار چه از نظر تعداد بازیکنان و چه از نظر در‌آمد خود کرده است. در این لیست شاهد حضور بازی‌های مشهور و محبوبی از جمله Dota 2 ،GTA 5 ،PUBG ،Apex Legends و CS:GO هستیم. با این حال بازی‌های تازه و جدیدی مانند Valheim ،Cyberpunk 2077 و New World نیز توانسته‌اند در لیست بهترین آثار فروشگاه Steam در سال 2021 قرار بگیرند.

با وجود عملکرد عالی بسیاری از ناشرین بزرگ و کوچک، بدون شک موفق‌ترین ناشر فروشگاه استیم در سال گذشته را باید شرکت Microsoft معرفی کنید. همانطور که خبرنگار صنعت بازی‌های ویدیویی و یوتیوبر مشهور Benji-Sales اعلام کرده، از بین 12 بازی برتر فروشگاه Steam در سال 2021، سه بازی جزو آثار تولیدی شرکت مایکروسافت هستند. بر این اساس، مایکروسافت یکی از بزرگترین ناشرین فروشگاه مذکور محسوب می‌شود.

Benji-Sales پیش از تبریک به ایکس باکس و مایکروسافت گفته است: «مایکروسافت و استودیو‌های بازی‌سازی ایکس باکس به واسطه تولید سه بازی از 12 بازی برتر سال 2021 که بیشترین درآمد ناخالص در فروشگاه استیم را به خود اختصاص داده‌اند، به یکی از بزرگترین ناشرین پلتفرم کامپیوتر و فروشگاه Steam تبدیل شده است». لیست 12 بازی که بیشترین درآمد را از طریق فروش در استیم به دست آورده‌اند، به شرح زیر است:

 1. Outriders
 2. Naraka Bladepoint
 3. Halo Infinite
 4. Valheim
 5. Forza Horizon 5
 6. New World
 7. Age of Empires IV
 8. Battlefield 2042
 9. Back 4 Blood
 10. Mass Effect Legendary Edition
 11. Resident Evil Village
 12. Farming Sim 22

 

بازی های مایکروسافت در فروشگاه استیم

بازی Halo Infinite یکی از موفق‌ترین آثار مایکروسافت در استیم است

آن چه که در سال جاری برای شرکت مایکروسافت گذشت، بسیار استثنایی و خاص است. وجود بازی‌های تولیدی این شرکت در بین موفق‌ترین بازی‌های سال 2021 فروشگاه استیم دستاوری بزرگ و مهم است. پس از بارها تاخیر و عدم رضایت مخاطبین، بازی Halo Infinite در حالی منتشر شد که به یکی از بهترین آثار پلتفرم‌های ایکس باکس و کامپیوتر تبدیل شد. در طرف مقابل بازی Forza Horizon 5 با اقتدار در صدر جدول بهترین بازی‌های ریسینگ تاریخ قرار گرفته است. علاوه بر این، بازی Age of Empires IV توانسته ژانر استراتژی را به بهترین شکل احیا کرده و مسیری را آغاز کند که تا سال‌ها ادامه خواهد داشت. نکته حائز اهمیت این است که تمامی آثار ساخته شده توسط استودیو‌های فرست پارتی مایکروسافت در روز انتشار به سرویس گیم پس اضافه شده و مشترکین این سرویس می‌توانند بدون هزینه اضافه آن‌ها را تجربه کنند.

هم‌اکنون فروش زمستانه استیم موسوم به Steam Winter Sale در حال برگزاری است که در قالب آن می‌توانید آثار بسیاری را با تخفیف‌های متفاوت خریداری کنید. اگر از کاربران این فروشگاه هستید، تا پیش از به پایان رسیدن تخفیفات فروشگاه استیم حتما به آن سر زده و بازی‌های مورد‌نظر خود را خریداری کنید.

نظر شما در مورد عملکرد بازی‌های مایکروسافت در فروشگاه Steam چیست؟ آیا می‌توان این امر را به معنای بازگشت ایکس باکس به دوران اوج خود دانست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

امتیاز شما
تاریخ : 10 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان