بازی Among Us به عنوان محبوب‌ترین اثر پلی استیشن در ماه دسامبر معرفی شد

بازی Among Us

نسخه کنسولی بازی Among Us بعد از مدت‌ها انتظار در دسترس قرار گرفت. حال گزارشات شرکت سونی نشان می‌دهند که این اثر به محبوب‌ترین بازی کنسول‌های پلی استیشن تبدیل شده است.

بازی Among Us اثری مشهور و چند‌نفره بوده که استودیو Innersloth اقدام به ساخت و انتشار آن کرده است. این بازی با اقتباس از بازی مافیا ساخته شده و از المان‌های علمی تخیلی فیلم The Thing بهره می‌برد. نه تنها گوشی‌های موبایل و کامپیوتر میزبان این اثر بوده‌اند، بلکه اخیرا در دسترس دارندگان کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی استیشن و ایکس باکس نیز قرار گرفته است. با این وجود که بازی Among Us در سال 2018 عرضه شده، اما در سال 2020 و به واسطه استریم‌های پر‌تعداد مورد توجه عمموم قرار گرفت و به اثری پر‌مخاطب تبدیل شد.

بازی Among Us در فضایی با محوریت مکان‌های مختلف از جمله فضا‌پیما جریان دارد. در این اثر بازیکنان در قالب فضانوردان بدون دست و کارتونی قرار می‌گیرند. بازیکنان به دو دسته Crewmate و Impostor تقسیم می‌شوند، اما این نقش هیچ تاثیری روی ظاهر آن‌ها ندارد. Crewmate‌ها برای موفقیت باید وظایف مختلفی را به انجام رسانده و با شناسایی Impostor‌ها از اعمال خرابکارانه آن‌ها جلوگیری کنند. در مقابل Impostor‌ها باید به خوبی هویت خود را مخفی کرده و با کشتن Crewmate‌ها مانع از انجام وظایف شوند.

بازی Among Us مورد توجه بسیاری از منتقدین قرار گرفته و امتیاز 85 را از وب‌سایت متاکریتیک دریافت کرده است. همچنین نسخه کامپیوتر آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های این پلتفرم در سال 2018 معرفی شده است. میلیون‌ها نسخه فروش در فروشگاه‌ها و پلتفرم‌های مختلف، به همراه میلیون‌ها بازیکن نشان از شهرت بسیار بالای بازی Among Us در بین مخاطبین مختلف دارد.

بازی Among Us

بازی Among Us رکورد بیشترین بیننده استریم توییچ را در اختیار دارد

در 14 دسامبر 2021 (23 آذر) بازی امانگ آس برای کنسول‌ها نیز در دسترس قرار گرفت. این نسخه همانند دیگر نسخه‌ها عملکرد موفقیت‌آمیزی داشت و محبوبیت زیادی به دست آورد. حال بر اساس گزارشی که شرکت سونی منتشر کرده، بازی Among Us بیشتر از دیگر بازی‌های دو کنسول پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در ماه دسامبر دانلود شده است. در رتبه‌های بعدی این لیست بازی‌های Miles Morales ،FIFA 22 و Call of Duty: Vanguard قرار دارند.

بدون شک فصل تعطیلات و تلاش دوستان و خانواده‌ها برای پیدا کردن اثری که بتوانند در کنار هم آن را تجربه کنند، در موفقیت بازی Among Us تاثیر بسزایی داشته‌اند. بازی مذکور دقیقا چنین شرایطی را داشته و این مزیت را دارد که خانواده‌ها و دوستانی که به دلیل پاندمی کرونا دور از یکدیگر هستند، در کنار هم جمع کرده و فرصت همزمان ارتباط و سرگرم شدن را فراهم کند. لیست محبوب‌ترین بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در منطقه آمریکا و کانادا به شرح زیر است:

PS5

 1. Among Us
 2. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 3. Call of Duty: Vanguard
 4. Five Nights at Freddy’s: Security Breach
 5. NBA 2K22
 6. Madden NFL 22
 7. Battlefield 2042
 8. Assassin’s Creed Valhalla
 9. Kena: Bridge of Spirits
 10. It Takes Two

PS4

 1. Among Us
 2. Call of Duty: Vanguard
 3. Grand Theft Auto V
 4. Madden NFL 22
 5. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 6. Marvel’s Spider-Man: Game of the Year Edition
 7. NBA 2K22
 8. Five Nights at Freddy’s: Security Breach
 9. Minecraft
 10. FIFA 22

نظر شما در مورد این دستاورد بازی Among Us چیست؟ آیا شما هم در تحقق آن سهمی داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

امتیاز شما
تاریخ : 21 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان