آمار بازیکنان همزمان بازی God of War در استیم خیره‌کننده است

بازی God of War

پس از آن که بازی God Of War کنسول‌های پلی استیشن را برای سال‌ها فتح کرد، اکنون زمان آن رسیده که پلتفرم کامپیوتر نیز به قلمرو خدای جنگ تبدیل شود؛ زیرا طبق آمار، بیش از 70 هزار نفر این اثر را به صورت همزمان تجربه کرده‌اند.

مجموعه گاد اف وار، یکی از مشهور‌ترین سری بازی‌های تاریخ پلی استیشن است. اولین اثر آن که در سال 2008 منتشر شد، به چنان محبوبیتی رسید که باعث شد سری God of War به پای ثابت کنسول‌های پلی استیشن تبدیل شده و آثار بسیاری از آن در دسترس قرار بگیرد. مجموعه مذکور کاراکتر کریتوس را معرفی کرده که در حال حاضر جزو بهترین شخصیت‌های تمام دوران صنعت ویدیو گیم محسوب می‌شود.

پس از انتشار بازی God of War: Ascension در سال 2013، سری گاد اف وار برای سال‌ها از میادین دور شد و تنها در سال 2015 نسخه ریمستر بازی God of War 3 در دسترس کاربران پلی استیشن 4 قرار گرفت. مدت‌ها انتظار بازیکنان برای معرفی اثری جدید از مجموعه God of War در سال 2016 به سر آمد. در جریان E3 2016 از بازی God of War رو‌نمایی شد.

این بازی مجموعه گاد اف وار را وارد مسیری جدید کرد. در ابتدای امر پس از کشتن تمامی خدایان یونان، وقایع داستانی به نورس منتقل شد. علاوه بر تغییر زاویه دوربین، داستان اهمیت بیشتری نسبت به گذشته داشته و این بار با روی دیگری از کریتوس آشنا شدیم. اضافه شدن فرزندش یعنی آترئوس بسیاری از روحیات روح اسپارتا را تغییر داده است.

بازی گاد اف وار جزو آثار موفق پلتفرم پلی استیشن بوده که بیش از 19 میلیون نسخه فروش داشته است. در ادامه مسیر انتشار نسخه کامپیوتر آثار انحصاری پلی استیشن و بعد از بازی‌های Horizon Zero Dawn و Days Gone، شرکت سونی تصمیم گرفت که بازی گاد اف وار را نیز در دسترس کاربران پلتفرم پی سی قرار دهد. این امر پس از مدت‌ها انتظار روز جمعه محقق شد. حال بر اساس آمار درج شده در وب‌سایت SteamDB، کاربران فروشگاه استیم به شکل قابل توجهی از این اثر استقبال کردند.

بازی God of War

بازی God of War موفق‌ترین اثر سونی روی کامپیوتر

با استناد به این آمار، بالا‌ترین آمار بازیکنان همزمان در طی روز‌های گذشته برابر با 73529 نفر بوده است. به این واسطه بازی God of War در لیست بازی‌هایی با بیشترین بازیکن همزمان در 24 گذشته، در رتبه پانزدهم قرار گرفته است. بازی مذکور برای دستیابی به این جایگاه از سد آثار مشهوری همچون Warframe ،Tom Clancy’s Rainbow Six Sieg و FIFA 22 گذشته است. لازم به ذکر است که بازی‌های قرار گرفته در رتبه‌های بالاتر از بازی گاد اف وار همگی آثار چند‌نفره هستند.

تعداد بالای بازیکنان بازی God of War باعث شده که این اثر به موفق‌ترین بازی فرست پارتی سونی روی کامپیوتر تبدیل شود. پیش از این بازی Horizon Zero Dawn در دسترس کاربران کامپیوتر قرار گرفت که رکورد بازیکنان همزمان آن برابر با 56 هزار نفر بوده است. همچنین Days Gone که هشت ماه پیش روی پی سی منتشر شد، در بالاترین حالت تنها 27 هزار نفر به صورت همزمان آن را تجربه کرده‌اند.

علاوه بر بازیکنان و کاربران فروشگاه استیم، منتقدین نیز از نسخه کامپیوتر بازی God of War استقبال کرده‌اند. از بین 51 نقد ثبت شده این بازی در وب‌سایت متاکریتیک، تعداد 50 نقد مثبت بوده که به این واسطه میانگین امتیاز بازی گاد اف وار به عدد 93 رسیده است.

نظر شما نسبت به انتشار بازی‌های انحصاری پلی استیشن روی کامپیوتر چیست؟ آیا از این امر استقبال می‌کنید؟ آیا گاد اف وار را روی کامپیوتر تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

امتیاز شما
تاریخ : 26 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان