بیش از 25 میلیون کاربر از سرویس گیم پس استفاده می‌کنند

گیم پس

شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین آمار مربوط به عملکرد سرویس گیم پس، اعلام کرده است که اعضای این سرویس روی کنسول‌های ایکس باکس و کامپیوتر به بیش از 25 میلیون نفر رسیده است.

شرکت Microsoft با اقدامات اخیر خود بیش از پیش به نقل محافل مرتبط با ویدیو گیم تبدیل شده است. این شرکت مدتی پیش با پرداخت مبلغ 7.5 میلیارد دلار شرکت مادر بتسدا یعنی شرکت ZeniMax Media را به مالکیت خود در آورد. رقم پرداختی باعث شد که این اقدام شرکت مایکروسافت، پس از خریداری شرکت Supercell توسط شرکت Tencent، به دومین قرارداد گران‌‌قیمت تاریخ ویدیو گیم تبدیل شود. مدتی پیش شرکت Take-Two Interactive مالکیت شرکت Zynga را در قبال مبلغ 12.7 میلیارد دلار در اختیار گرفت و رکورد تازه‌ای در صنعت بازی‌های ویدیویی ثبت کرد. اما این رکورد عمر طولانی نداشت و شرکت مایکروسافت با پرداخت مبلغ 68.7 میلیارد دلار شرکت Activision Blizzard را به زیر‌مجموعه‌های خود اضافه کرد. این مبلغ به قدری هنگفت بوده که بعید است تا سال‌ها شرکت دیگری رقمی مشابه آن پرداخت کند.

اما حال این سوال پیش می‌آید که خریداری شرکت اکتیویژن بلیزارد چه اهمیتی برای کاربران پلتفرم‌های شرکت Microsoft، یعنی کامپیوتر و کنسول‌های ایکس باکس دارد. به واسطه این اقدام مایکروسافت، بسیاری از مجموعه‌های مشهور تاریخ از جمله Call of Duty ،Diablo ،Overwatch و Crash Bandicoot در بین IPهای شرکت مذکور قرار می‌گیرند. به همین دلیل تمامی بازی‌های آینده اکتیویژن بلیزارد و آثار تازه سری بازی‌های ذکر شده از روز اول انتشار در دسترس کاربران سرویس گیم پس قرار می‌گیرند.

گیم پس

گیم پس حاوی مجموعه‌ای بزرگ از بازی‌های انحصاری و مولتی‌پلتفرم است

در قالب قرارداد خریداری شرکت زنیمکس و در اختیار گرفتن آثار شرکت بتسدا، تعدادی از بازی‌های منتشر شده شرکت مذکور روی سرویس Game Pass قرار گرفتند. انتظار می‌رود با نهایی شدن قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد، آثار مشهور و محبوب این شرکت نیز به سرویس گیم پس روی کنسول‌های ایکس باکس و کامپیوتر اضافه شوند.

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس، با انتشار پستی در وب‌سایت Xbox Wire، گفته است: «ما قصد داریم تا حد امکان بازی‌های شرکت Activision Blizzard را از طریق سرویس ایکس باکس گیم پس و پی سی گیم پس در دسترس قرار دهیم. شرکت اکتیویژن بلیزاد مجموعه‌ای باور‌نکردنی از بازی‌های جدید و آثار منتشر شده دارد».

با وجود اهمیت موارد گفته شده بالا، یکی از مهم‌ترین گفته‌های فیل اسپنسر در پستش در وب‌سایت Xbox Wire اعلام تعداد کاربران سرویس گیم پس است. بر این اساس مجموع کاربران ایکس باکس گیم پس و پی سی گیم پس به بیش از 25 میلیون نفر رسیده است. این در حالی بوده که در ماه ژانویه سال گذشته، این سرویس در حدود 18 میلیون مشترک داشته است.

با این وجود که فیل اسپنسر اعلام کرده هدف مایکروسافت از خریداری شرکت Activision Blizzard دور کردن بازیکنان از پلی استیشن و انحصاری کردن آثار مشهور نیست. اما اضافه شدن شرکت اکتیویژن بلیزارد به جمع زیر مجموعه‌های شرکت مایکروسافت، بدون شک باعث رشد تعداد اعضای سرویس گیم پس خواهد شد.

نظر شما در مورد تعداد کاربران سرویس گیم پس چیست؟ آیا این تعداد را مناسب می‌دانید یا انتظار تعداد بالاتری را داشتید؟ آیا مالکیت شرکت مایکروسافت بر اکتیویژن بلیزارد می‌تواند به شکل قابل توجه تعداد مشترکین سرویس مذکور را افزایش دهد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt

 

امتیاز شما
تاریخ : 30 دی 1400 | sadegh

نظرات مشتریان