فیل اسپنسر برای ایجاد سرویس ایکس باکس گیم پس تلاش زیادی کرده است

ایجاد سرویس ایکس باکس گیم پس

ریچارد اروینگ، از اعضای سابق ایکس باکس، اعلام کرده است که سرویس ایکس باکس گیم پس تنها به دلیل تلاش‌های فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس، ساخته شده است.

یکی از بزرگترین تغییرات ایکس باکس در پنج سال اخیر، معرفی سرویس اشتراکی آن یعنی سرویس Xbox Game Pass است. فیل اسپنسر از زمان بر عهده گرفتن ریاست بخش Xbox، چنان عملکرد درخشانی از خود نشان داده که باید او را به عنوان منجی ایکس باکس معرفی کنیم. در واقع او توانست شرکت Microsoft را مجاب به حفظ کسب و کار بازی‌های ویدیویی و سرمایه‌گذاری بیشتر در آن کند.

سرویس ایکس باکس گیم پس، فرصتی هیجان‌انگیز برای کاربران پلتفرم‌های مایکروسافت یعنی کامپیوتر و کنسول‌های ایکس باکس است. در ازای پرداخت اشتراک ماهیانه این سرویس به بازی‌های بسیاری از جمله آثار انحصاری ایکس باکس (از روز اول انتشار) و بازی‌های مولتی پلتفرم مشهور و محبوب دسترسی خواهید داشت. با این وجود که سرویس مذکور دوران موفقی را پشت سر می‌گذارد، اما شرکت مایکروسافت نسبت به استقبال بازیکنان از آن مطمئن نبود. طبق گفته‌های ریچارد اورینگ، از اعضای با‌سابقه ایکس باکس، تنها عاملی که باعث شد سرویس Xbox Game Pass آغاز به کار کند، تلاش‌های فیل اسپنسر بوده است.

او در مصاحبه با رسانه Wall Street Journal گفته است: «در جلسات مختلف، کارکنان فیل اسپنسر و بخش ایکس باکس استدلال‌هایی را ارائه می‌کردند که بر اساس آن‌ها سرویس ایکس باکس گیم پس موفق نمی‌شود، ناشران به آن توجه نمی‌کنند و در نهایت هیچ سودی نخواهد داشت».

ریچارد اروینگ در ادامه و در مورد نقش اساسی فیل اسپنسر در ارائه سرویس Xbox Game Pass می‌گوید: «با این حال فیل اسپنسر به هیچ عنوان پاسخ منفی را قبول نمی‌کرد. او همواره به دنبال راهی بود که بتواند تصمیمش برای ایجاد سرویس ایکس باکس گیم پس را عملی کند».

ایجاد سرویس ایکس باکس گیم پس

اعضای تیم فیل اسپنسر با ایجاد سرویس ایکس باکس گیم مخالف بوده‌اند

سرویس ایکس باکس گیم پس تا‌کنون بیش از 25 میلیون کاربر را به خود جلب کرده است که این امر نشان از موفقیت این سرویس در جلب نظر بازیکنان دارد. همچنین عملکرد عالی سرویس مذکور باعث شده که رقیب مایکروسافت یعنی شرکت سونی در راستای ارائه سرویس مشابهی با اسم رمز Project Spartacus حرکت کند.

بر‌خلاف نتفلیکس که مشاهده فیلم‌ها و سریال‌های آن تنها از طریق استریم امکان‌پذیر است، سرویس ایکس باکس گیم پس به مشترکین خود اجازه می‌دهد بازی‌ها را روی کنسول‌های ایکس باکس و کامپیوتر دانلود و بی‌نیاز از اتصال اینترنت تجربه کنند. همچنین با خریداری نسخه گران‌تر آن که با نام سرویس Xbox Game Pass Ultimate شناخته می‌شود، مزایای بیشتری از جمله اشتراک سرویس EA Play، ایکس باکس لایو گلد و XCloud در اختیار شما قرار می‌گیرند.

در جریان بیست و پنجمین دوره رویداد سالیانه D.I.C.E. Awards، به پاس سال‌ها فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی، جایزه Lifetime Achievement Award به فیل اسپنسر اهدا خواهد شد. علاوه بر خدماتی همچون معرفی سرویس ایکس باکس گیم پس، فیل اسپنسر نقش اصلی را در تصاحب شرکت‌های Activision Blizzard و ZeniMax Media داشته است.

نظر شما در مورد سرویس ایکس باکس گیم پس و اصرار فیل اسپنسر بر ایجاد آن چیست؟ آیا از این سرویس استفاده کرده‌ و از تجربه آن لذت برده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: IGN

5/5 - (1 امتیاز)
تاریخ : 15 بهمن 1400 | sadegh

نظرات مشتریان