سرویس جدید پلی استیشن هفته آینده معرفی می‌شود

سرویس جدید پلی استیشن اسپارتاکوس

به تازگی گزارشاتی منتشر شده که با استناد به آن‌ها شرکت سونی قصد دارد در هفته آینده سرویس جدید پلی استیشن (سرویس اسپارتاکوس) و رقیب سرویس ایکس باکس گیم پس را به صورت رسمی معرفی کند.

سرویس Xbox Game Pass محبوبیت بسیار زیادی در بین بازیکنان دارد. کاربران پلتفرم‌های مایکروسافت می‌توانند در ازای پرداخت اشتراک ماهیانه این سرویس به مجموعه‌ای عظیم از آثار انحصاری و مولتی پلتفرم دسترسی داشته باشند. همچنین با خریداری اشتراک نسخه گران‌تر آن یعنی سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت، علاوه بر بازی‌های گیم پس، مزایای مختلفی از جمله اشتراک گلد، سرویس EA Play و ایکس باکس کلود گیمینگ در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

رشد کاربران سرویس ایکس باکس گیم پس موجب شده که دیگر شرکت‌ها سرویس مشابه آن را ارائه کنند. از بین این سرویس‌ها می‌توان به یوبی سافت پلاس و EA Play اشاره کرد. از مدت‌ها پیش شایعاتی در رسانه‌ها مخابره شده مبنی بر اینکه شرکت سونی قصد دارد در قالب سرویسی با اسم رمز اسپارتاکوس با ایکس باکس گیم پس وارد رقابت شود.

بر اساس گزارشات، شرکت Sony در قالب اسپارتاکوس دو سرویس پلی استیشن پلاس و پلی استیشن نو را ادغام خواهد کرد. حال طبق تازه‌ترین گزارشات، شرکت مذکور در اوایل هفته آینده سرویس اسپارتاکوس را به صورت رسمی معرفی خواهد کرد. با استناد به گزارش رسانه Bloomberg، سرویس مذکور حاوی تعدادی از بازی‌های مشهور و محبوب سال‌های اخیر خواهد بود. بازی‌های مورد‌انتظار پلی استیشن از جمله بازی God of War: Ragnarok در زمان انتشار به آن اضافه نخواهند شد.

سرویس جدید پلی استیشن اسپارتاکوس

سرویس جدید پلی استیشن در سه سطح ارائه خواهد شد

انتظار می‌رود که سرویس اسپارتاکوس در سه سطح و با قیمت‌ها و مزایای مختلف در دسترس قرار بگیرد. سطح اول همانند سرویس PlayStation Plus بوده و به واسطه آن می‌توانید آثار مختلف را به صورت آنلاین تجربه کنید. سطح دوم دارای مزایای دسترسی به مجموعه‌ای از بازی‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، امکان تجربه نسخه دمو بازی‌ها و استریم آثار مختلف خواهد بود. سطح سوم که گران‌ترین سطح اسپارتاکوس محسوب می‌شود، در کنار ویژگی‌های سطوح قبلی، حاوی تعدادی از بازی‌های کلاسیک پلی استیشن 2 و PSP است.

شرکت سونی در حال حاضر دو سرویس اشتراکی در اختیار دارد. اولین سرویس پلی استیشن پلاس بوده که دارای ویژگی‌هایی همچون تجربه چند‌نفره، تخفیف‌های خاص و بازی‌های رایگان ماهیانه است. در مقابل سرویس PlayStation Now این امکان را فراهم می‌کند که مجموعه‌ای از بازی‌های سه پلتفرم پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 را به صورت استریم یا دانلود شده (تنها تعدادی از بازی‌ها) تجربه کنید.

با وجود مزیت‌های متعدد، این سرویس‌های شرکت سونی قادر به رقابت با ایکس باکس گیم پس نیستند. شرکت مایکروسافت همواره بازی‌های بزرگ و کوچک متعددی را به این سرویس اضافه می‌کند. علاوه بر این، تمامی بازی‌های ساخته شده توسط استودیو‌های ایکس باکس از روز اول انتشار به سرویس مذکور اضافه می‌شوند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که تعداد زیادی از کاربران به استفاده از سرویس Xbox Game Pass روی بیاورند.

در حال حاضر هزینه سطح‌های مختلف سرویس جدید پلی استیشن مشخص نشده است. اشتراک سالیانه سرویس‌های پلی استیشن پلاس و پلی استیشن نو با قیمت 60 دلار به فروش می‌رسد. در مجموع برای خرید اشتراک سالیانه این سرویس‌ها مبلغ 120 دلار باید هزینه کنید. این مبلغ مشابه هزینه لازم برای یک سال اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس است. خرید اشتراک سرویس Xbox Game Pass Ultimate برای یک سال، به میزان 180 دلار هزینه دارد.

نظر شما در مورد سرویس جدید پلی استیشن چیست؟ آیا این سرویس قادر به جذب کاربران خواهد بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Verge

امتیاز شما
تاریخ : 8 فروردین 1401 | sadegh

نظرات مشتریان