هزینه اضافه شدن بازی Guardians of the Galaxy به گیم پس مشخص شد

بازی Guardians of the Galaxy ایکس باکس گیم پس

شرکت مایکروسافت همواره ارتباط نزدیکی با شرکت‌های بزرگ و مهم صنعت ویدیو گیم داشته است. با آغاز به کار سرویس ایکس باکس گیم پس، این ارتباط بیش از پیش گسترش یافته است. به این واسطه مشترکین سرویس Xbox Game Pass می‌توانند بازی‌های غیر‌انحصاری مختلفی را تجربه کنند. اضافه شدن بازی‌های ترد پارتی به سرویس ایکس باکس گیم پس مطمئنا بدون هزینه نبوده است. با این حال شرکت Microsoft ترجیح می‌دهد که مبلغ پرداختی مخفی باقی بماند. طبق گزارشات حضور بازی Guardians of the Galaxy در ایکس باکس گیم پس، 5 تا 10 میلیون هزینه داشته است.

این روز‌ها سرویس ایکس باکس گیم پس در مرکز توجهات قرار دارد. شرکت مایکروسافت و بخش ایکس باکس در قالب این سرویس موفق شده‌اند طیف گسترده‌ای از بازیکنان را جذب کنند. در ازای پرداخت اشتراک ماهیانه سرویس Xbox Game Pass می‌توانید طیف گسترده‌ای از آثار را تجربه کنید. برای مثال بازی‌های استودیو‌های ایکس باکس در روز اول انتشار به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شوند.

در کنار بازی‌های فرست پارتی، شرکت مایکروسافت بازی‌های مولتی پلتفرم بسیاری را به سرویس Xbox Game Pass اضافه کرده است. بدون شک شرکت Microsoft در ازای راضی نگه داشتن کاربران، مبالغ هنگفتی را بازی‌سازان پرداخت می‌کند. یکی از آثار شاخص که اخیرا به ایکس باکس گیم پس اضافه شده، بازی Guardians of the Galaxy است. شرکت مایکروسافت معمولا مبلغ پرداختی به ناشرین برای اضافه کردن آثار مختلف به سرویس Xbox Game Pass را اعلام نمی‌کند. حال طبق گزارشات جدید قرار گرفتن گاردینز اف گلکسی در ایکس باکس گیم پس هزینه نسبتا زیادی داشته است.

دیوید گیبسون، تحلیلگر ارشد موسسه مالی MST، تخمین زده که شرکت Square Enix برای آن که اجازه دهد بازی Guardians of the Galaxy به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه شود، بین 5 تا 10 میلیون دلار دریافت کرده است. اگر چه این رقم به صورت رسمی تایید نشده است، اما دیوید گیبسون می‌گوید که این تخمین او مبتنی بر «مذاکرات با شرکت اسکوئر انیکس و دیگر شرکت‌ها» است. دیوید گیبسون 15 سال است که به عنوان تحلیلگر فعالیت‌های شرکت Square Enix را بررسی می‌کند.

بازی Guardians of the Galaxy ایکس باکس گیم پس

فروش بازی Guardians of the Galaxy کمتر از انتظارات بوده است

شرکت مایکروسافت معمولا شرایط معاملات مربوط به سرویس Xbox Game Pass را محرمانه نگه می‌دارد. در صورتی که تخمین دیوید گیبسون صحیح باشد، رقم اعلام شده می‌تواند هزینه‌های پرداختی مایکروسافت را روشن کند. کریس چارلا، از اعضای شرکت Microsoft، اخیرا در بلاگ ایکس باکس آمار جالب توجهی منتشر کرده است. در این پست که به مناسبت 9 سالگی ID@Xbox منتشر شده، کریس چارلا اعلام کرده که از زمان راه‌اندازی این سرویس، شرکت مایکروسافت «صدها میلیون دلار» به سازندگان و ناشرین برای دریافت مجوز انتشار آثار روی گیم پس پرداخت کرده است.

در ادامه کریس چارلا فاش کرده است که پس از استفاده از سرویس Xbox Game Pass، بازیکنان 30 درصد بیشتر ژانر‌های مختلف را تجربه می‌کنند. همچین بر اساس گفته‌های او، سرویس ایکس باکس گیم پس موجب شده که مشترکین آن 40 درصد بازی‌های بیشتری را انجام دهند. اکثریت این بازی‌ها از طریق سرویس گیم پس در دسترس قرار ندارند.

بازی Guardians of the Galaxy ماه قبل به سرویس Xbox Game Pass اضافه شد. با این وجود که این اثر با استقبال منتقدین و طرفداران همراه بوده، اما شرکت Square Enix اعلام کرد که فروش آن پایین‌تر از انتظارات اولیه بوده است. در جلسه عملکرد شرکت اسکوئر انیکس، مدیرعامل این شرکت یعنی یوسوکه ماتسودا گفت که با وجود نقد‌های مثبت، بازی نگهبانان کهکشان آن‌طور که انتظار می‌رفت فروش نداشته است.

نظر شما در مورد هزینه پرداخت شده از سوی مایکروسافت برای اضافه شدن بازی Guardians of the Galaxy به جمع آثار موجود در سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا با چنین هزینه‌هایی موافق هستید؟ به نظر شما این رویکرد شرکت Microsoft توجیه اقتصادی دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle

امتیاز شما
تاریخ : 9 فروردین 1401 | sadegh

نظرات مشتریان