سرویس پلی استیشن پلاس جدید به صورت رسمی معرفی شد

سرویس PS Plus پلی استیشن پلاس

پس از مدت‌ها گمانه‌زنی و انتشار شایعات مختلف، در نهایت امروز شرکت سونی اقدام به معرفی سرویس پلی استیشن پلاس جدید (سرویس PS Plus) کرد.

از مدت‌ها پیش شایعات و گزارشات متعددی در رسانه‌ها مخابره شد، مبنی بر اینکه شرکت Sony قصد دارد سرویس جدیدی را با اسم رمز اسپارتاکوس ارائه کند. همچنین گفته شد که به این واسطه مالک پلتفرم پلی استیشن قصد دارد با سرویس ایکس باکس گیم پس رقابت کند. اما مدتی بعد اعلام شد که اسپارتاکوس سرویس جدیدی نبوده و در واقع حاصل ادغام سرویس‌های PS Plus و PS Now است. حال پس از مدت‌ها انتظار، شرکت سونی به صورت رسمی سرویس پلی استیشن پلاس جدید را معرفی کرده است.

از ماه ژوئن سال جاری (بازه زمانی خرداد تا تیر) شرکت سونی هر دو سرویس پلی استیشن پلاس و پلی استیشن نو را از دسترس خارج کرده و در عوض یک سرویس واحد به نام PS Plus جدید ارائه می‌دهد. این سرویس در سه سطح مختلف با ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

اولین سطح، سرویس PlayStation Plus Essential است که ویژگی‌های آن با سرویس پلی استیشن پلاس فعلی تفاوتی ندارد. با خرید اشتراک پلی استیشن پلاس اسنشال می‌توانید به مزیت‌های دو بازی رایگان ماهیانه، تخفیف‌های اختصاصی، ذخیره‌سازی ابری و امکان تجربه آنلاین آثار دسترسی داشته باشید. هزینه اشتراک یک ماهه، سه ماهه و سالیانه سرویس PlayStation Plus Essential به ترتیب 10 دلار، 25 دلار و 60 دلار در آمریکا، 9 یورو، 25 یورو و 60 یورو در اروپا، 7 پوند، 20 پوند و 50 پوند در انگلستان و 850 ین، 2150 ین و 5143 ین در ژاپن است.

سرویس PS Plus پلی استیشن پلاس

سرویس پلی استیشن پلاس جدید رقیب ایکس باکس گیم پس محسوب نمی‌شود

سرویس PlayStation Plus Extra، دومین سطح از سرویس پلی استیشن پلاس جدید است. این سرویس نه تنها حاوی تمامی مزایای سرویس PlayStation Plus Essential است، بلکه به واسطه آن تا سقف 400 بازی سرگرم‌کننده پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد. این آثار مجموعه‌ای از بازی‌های برتر استودیو‌های پلی استیشن و آثار شاخص ترد پارتی است. تمامی بازی‌های موجود در سرویس پلی استیشن پلاس اکسترا قابل دانلود هستند. برای خریداری اشتراک یک ماهه، سه ماهه و سالیانه سرویس PlayStation Plus Extra به ترتیب 15 دلار، 40 دلار و 100 دلار در آمریکا، 14 یورو، 40 یورو و 100 یورو در اروپا، 11 پوند، 32 پوند و 84 پوند در انگلستان و 1300 ین، 3600 ین و 8600 ین در ژاپن باید پرداخت کنید.

سرویس PlayStation Plus Premium، آخرین سطح از سرویس پلی استیشن پلاس جدید است. این سرویس تمامی ویژگی‌های دو سطح قبل یعنی پلی استیشن پلاس اسنشال و پلی استیشن پلاس اکسترا را شامل می‌شود. اما مزیت اختصاصی آن دسترسی به 340 بازی کلاسیک از پلتفرم‌های پلی استیشن، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP است. در حالی که بازی‌های PSP، Playstation و PS2 قابل استریم و دانلود هستند، آثار PS3 تنها به صورت استریم قابل تجربه هستند. مشترکین سرویس PlayStation Plus Premium می‌توانند بازی‌ها را روی پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و کامپیوتر استریم کنند. علاوه بر این، در این سرویس می‌توانید پیش از خرید بازی‌های مختلف، به مدت محدودی آن‌ها را تجربه کنید.

در صورتی که قصد استفاده از سرویس PlayStation Plus Premium را دارید، لازم است که برای برای خریداری اشتراک یک ماهه، سه ماهه و سالیانه آن به ترتیب 18 دلار، 50 دلار و 120 دلار در آمریکا، 17 یورو، 50 یورو و 120 یورو در اروپا، 13.49 پوند، 40 پوند و 100 پوند در انگلستان و 1550 ین، 4300 ین و 10250 ین در ژاپن باید پرداخت کنید.

نظر شما در مورد سرویس PS Plus جدید چیست؟ آیا با ادغام سرویس‌های پلی استیشن پلاس و پلی استیشن نو موافق هستید؟ کدام‌یک از سطح‌های سرویس جدید سونی نظر شما را جلب کرده‌اند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Playstation Blog

امتیاز شما
تاریخ : 10 فروردین 1401 | sadegh

نظرات مشتریان