حالت فمیلی ایکس باکس گیم پس ارائه می‌شود

سرویس Xbox Game Pass ایکس باکس گیم پس

با استناد به گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌های مختلف، شرکت مایکروسافت قصد دارد اشتراک فمیلی ایکس باکس گیم پس (سرویس Xbox Game Pass) را در دسترس کاربران پلتفرم‌های خود قرار دهد.

این روز‌ها سرویس‌های اشتراکی حوزه سرگرمی را به سلطه خود در آورده‌اند. تقریبا هر عملی که بخواهید انجام دهید سرویس اشتراکی آن در دسترس قرار دارد. از موسیقی، فیلم و سریال گرفته تا آموزش مهارت‌ها و زبان‌ها، در تمامی موارد شرکت‌های مختلف سرویس اشتراکی خود را در دسترس قرار دارند.

این سرویس‌ها معمولا به صورت ماهیانه یا سالیانه به فروش می‌رسند. در کنار خرید اختصاصی و فعال‌سازی اکانت شخصی، برخی سرویس‌ها اشتراک فمیلی را نیز ارائه می‌دهند. به این واسطه چندین نفر می‌توانند با پرداخت مبلغ کمتر نسبت به خرید تکی، سرویس موردنظر خود را دریافت کنند. از بین سرویس‌هایی که دارای اشتراک فمیلی هستند می‌توان به اسپاتیفای، Youtube و Nintendo Switch Online اشاره کرد.

حال رسانه‌های مختلف گزارش داده‌اند که شرکت Microsoft قصد دارد اشتراک فمیلی سرویس Xbox Game Pass را در اختیار کاربران و بازیکنان قرار دهد. بر این اساس، شرکت مایکروسافت مدت زیادی است که در حال بررسی پلن فمیلی در سرویس ایکس باکس گیم پس است و اکنون این شرکت در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند در «آینده نزدیک» اقدام به معرفی آن کند.

پلن فمیلی سرویس Xbox Game Pass موجب می‌شود که تعداد پنج نفر بتوانند از یک اشتراک سرویس ایکس باکس گیم پس استفاده کرده و مبلغ کمتری نسبت به حالت جداگانه پرداخت کنند. با استناد به گزارش‌های منتشر شده، شرکت مایکروسافت پلن فمیلی ایکس باکس گیم پس را با سیستم Family Account یکپارچه خواهد کرد. این عمل پیش از این در قبال اشتراک فمیلی Microsoft 365 استفاده شده است.

سرویس Xbox Game Pass ایکس باکس گیم پس

سرویس Xbox Game Pass حاوی صد‌ها بازی انحصاری و مولتی پلتفرم است

در حال حاضر مشخص نیست که آیا پلن فمیلی جداگانه برای سرویس‌های ایکس باکس گیم پس، پی سی گیم پس و گیم پس آلتیمیت در دسترس قرار می‌گیرد یا خیر. طبق گزارشات منتشر شده، مایکروسافت مجبور شده است که جزئیات نحوه توزیع حق امتیاز و جبران خسارت ناشران ترد پارتی که در حال حاضر محتوا‌های آن‌ها روی پلن‌های عادی سرویس Xbox Game Pass قرار دارند، بررسی کند.

در حال حاضر اشتراک سرویس‌های ایکس باکس گیم پس یا پی سی گیم پس در ازای پرداخت مبلغ 10 دلار به صورت ماهیانه، قابل خریداری است. هیچ‌یک از این دو سرویس حاوی قابلیت‌های چند‌نفره آنلاین نیستند. با این حال با پرداخت مبلغ 15 دلار می‌توانید اقدام به تهیه اشتراک سرویس Xbox Game Pass Ultimate کنید. این سرویس در واقع نسخه گران‌تر گیم پس محسوب می‌شود. با خریداری اشتراک این سرویس نه تنها بازی‌های گیم پس روی کنسول و کامپیوتر در اختیار شما قرار می‌گیرد، بلکه به سرویس‌های EA Play، سرویس xCloud و سرویس ایکس باکس لایو گلد دسترسی خواهید داشت.

اخبار مربوط به پلن فمیلی ایکس باکس گیم پس در حالی منتشر شده که چند روز پیش شرکت سونی اقدام به معرفی پلی استیشن پلاس جدید کرد. این سرویس که پیش از این با اسم رمز اسپارتاکوس شناخته می‌شد، سرویس‌های پلی استیشن پلاس و پلی استیشن نو را ادغام می‌کند. سرویس PS Plus جدید در سه سطح PlayStation Plus Essential ،PlayStation Plus Extra و PlayStation Plus Premium ارائه می‌شود. پیش از این در مطلب سرویس پلی استیشن پلاس جدید به صورت رسمی معرفی شد، مزایا و قیمت هر یک از این سطح‌ها را معرفی کرده‌ایم.

نظر شما در مورد پلن فمیلی سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا از این امر استقبال می‌کنید؟ به نظر شما امکان تهیه یک اشتراک واحد برای چندین نفر موجب گسترش کاربران می‌شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Verge

امتیاز شما
تاریخ : 12 فروردین 1401 | sadegh

نظرات مشتریان